• English (English)

محصولات جدید

کلرید کلسیم

کلرید کلسیم مصارف متعددی در صنعت دارد و در کشورهای مختلف با توجه به صنایع موجود مصارف آن متفاوت می باشد در ایران بیشترین مصرف کلرید کلسیم برای حفاری چاه های نفت می باشد در حالیکه در کشورهایی از جمله آمریکا و کانادا بیشترین مصرف این ماده به کنترل گرد و غبار و ذوب برف و یخ اختصاص داشته است.

اطلاعات بیشتر...

اکسید منیزیم

اکسید منیزیم کاربردهای مختلفی دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. کشاورزی
 2. کاتالیزورها
 3. نمک های منیزیم
 4. معدن
 5. کاربردهای صنعتی
 6. تولید برق
 7. سفیدکننده پالت
 8. لاستیک و پلاستیک
 9. تصفیه آب
 10. تصفیه فاضلاب

کلرید پتاسیم دارویی

کلرید پتاسیم با خلوص بالا که در ساخت دارو و همچنین تولید نمک رژیمی کاربرد دارد .

نمک رژیمی

همان طور که می‌دانید، نمک عامل افزایش فشارخون است و افزایش فشارخون نیز می‌تواند بر قلب تأثیر منفی بگذارد. به عبارت ساده‌تر، سدیم در مقادیر بالا سبب افزایش یافتن فشارخون می‌شود. وقتی فشارخون بالا می‌رود، عضله قلب نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد و فعالیتش بیشتر می‌شود. در مبتلایان به نارسایی قلبی و فشارخون معمولاً توصیه می‌شود میزان مصرف سدیم (نمک) محدود شود تا فشارخون بالاتر نرود و در نتیجه قلب آسیب جدی نبیند. نمک رژیمی ترکیبی از نمک(کلرید سدیم) و پتاس( کلرید پتاسیم) می باشد بدین ترتیب درصد سدیم در نمک رژیمی کمتر از نمک معمولی خواهد بود ولی احساس شوری مورد نظر را ایجاد می کند.

اطلاعات بیشتر...

نمک حمام

بر اساس نتایج بدست آمده از تحقیقات انجام شده ، استحمام در آب شور موجب بهزیستی فرد می شود آبی که حاوی ۳ درصد نمک باشد باعث شادابی بیشتری شده و به ماهیچه ها این اجازه را می دهد تا راحت تر از قبل بوده و امکان تسکین اعصاب را نیز فراهم می کند و از همین رو هرچه میزان نمک در آب حمام بیشتر باشد فرد پس از استحمام آرامش بیشتری را در بدن خود احساس خواهد کرد. اصطلاح نمک حمام به کلیه مواد حلال در آب گفته میشود که شامل مواد معدنی جامد و مناسب برای استحمام است. این مواد به تمیزی بیشتر کمک کرده، استحمام را دلپذیرتر کرده، پاککننده مواد آرایشی بوده و فواید پزشکی دارند که با توجه به خواص مواد معدنی طبیعی موجود در چشمههای آبگرم تولید میشوند.

اطلاعات بیشتر...

سولفات پتاسیم

سولفات پتاسیم با فرمول شیمیایی K2SO4 در صنعت به نام پتاس که واحد مشخص کننده خلوص آن K2O می باشد . سولفات پتاسیم بدلیل نداشتن یون کلر در صنعت کشاورزی جهت تامین میزان پتاسیم و سولفور خاک عمده ترین مصرف را دارد. مصرف سولفات پتاسیم معمولا برای تنباکو، پسته، خرما برخی میوه ها و سبزیجات ترجیح داده می شود.

دلایل استفاده از سولفات پتاسیم بعنوان کود در کشاورزی:

 1. بهبود دهنده عملکرد و بهبود کیفیت رنگ و طعم محصولات کشاورزی
 2. افزایش دهنده مقاومت محصولات به آفات، بیماری های گیاهی و انواع استرس های محیطی
 3. قابل مصرف در هر نوع روش آبیاری و محلول پاشی برگی
 4. قابل مصرف در خاک های اسیدی و قلیایی
 5. پیشنهاد مناسب برای پیشگیری از تجمع نیترات بخصوص در محصولاتی مانند سیب زمینی و ایده آل برای گیاهان حساس به شوری (سیب، گلابی، هلو، لوبیا، هویج، کاهو، پیاز…..) به دلیل فقدان کلر
 6. شاخص آبشویی و ضریب شوری کم نسبت به سایر کود های پتاسیمی
 7. افزایش ارزش غذایی محصولات به دلیل اثر مثبت در تولید انواع ویتامین ها، نشاسته و قندها
 8. کاهش دهنده pH در منطقه ریزوسفر ریشه
 9. باعث افزایش مقاومت در برابر سرمازدگی
 10. باعث افزایش مقاومت به شوری و خشکی
 11. کمک به جذب بهتر آهن، فسفر و عناصر کم مصرف

توصیه می شود سولفات پتاسیم را با ترکیبات حاوی کلسیم مخلوط نکنید زیرا رسوب سولفات کلسیم تشکیل شده و کاملا خاصیت هر دو ماده از بین می رود.

هیدروکسید منیزیم

کاربردهای اصلی هیدروکسید منیزیم

 1. تصفیه اب و فاضلاب و سولفور زدایی گازهای خروجی دودکشها: این کاربرد بزرگترین سهم را در بازار مصرف هیدروکسید منیزیم از لحاظ حجمی دارد.
 2. به عنوان باز دارنده شعله(تأخیر انداز شعله): هیدروکسید منیزیم با دمای تجزیه ۳۴۰ درجه سانتیگراد به پلیمرهایی مانند پلی اتیلن و پلی پروپیلن اضافه میشود. مطابق براوردهای موسسه اسنفورد، مصرف جهانی سالانه هیدروکسید منیزیم در این کاربرد چیزی در حدود ۴۸ هزار تن است.
 3. تولید منیزیای کلینکر
 4. صنایع پالپ و کاغذ
 5. تولید کودهای کشاورزی
 6. به عنوان مواده اولیه در تولید سایر مواد شیمیایی
 7. ساخت دارو