• English (English)
  • آبشار نمکی
  • رالی
  • کافی شاپ
  • خانه قدیمی

شهرستان خور و بیابانک

شهرستان خوروبیابانک در ۵۵ درجه و ۰۵ دقیقه و ۰۷ ثانیه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و ۳۳ درجه و ۴۶ دقیقه و ۳۴ ثانیه عرض شمالی از خط استوا قرار دارد . از شرق به استان خراسان جنوبی ، از جنوب به استان یزد ، از شمال به استان سمنان و از غرب به بخش انارك شهرستان نایین محدود می شود . شهرستان با مساحتی بالغ بر ۱۱ هزار کیلومتر مربع در شرقی ترین نقطه استان اصفهان ، در فاصله ۴۲۰ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

خور مرکز شهرستان وسیع خور و بیابانک می باشد و در گویش آن واژه های اوستائی و کهن به فراوانی یافت می شود . خور به معنای آفتاب است و فرشته نگهبان آفتاب و نماینده کارهایی که در روز خور (روز یازدهم از هر ماه شمسی ) انجام می شود .

آلبوم عکس شهرستان خوروبیابانک...

طبیعت در کویر

سایت مورد نظر : مزرعه کمال آباد

سایت مزرعه کمال آباد با مساحتی بالغ بر ۱۹۰ هزار مترمربع، شامل ۲۵ باب منزل مسکونی خشتی و سنتی، مزارع و زمین های کشاورزی، نخلستان و قنات است. با توجه و ارزیابی پتانسیل های بالقوه این سایت که “طبیعت در کویر” نامگذاری شده، عملکردهایی چون: پارک حیات وحش، سایت تفریحی شترسواری، پارک آبی (با امکان چرخه آب)، سوییت های اقامتی و واحدهای مسکونی بازسازی شده در نظر گرفته شده است.

آلبوم عکس مزرعه کمال آباد...

ورزش در کویر

سایت مورد نظر : مزرعه بهشتی

سایت مزرعه بهشتی با مساحتی معادل ۲۳۰ هزار مترمربع با عنوان “ورزش در کویر” فضایی مناسب جهت فعالیت های تفریحی-ورزشی گردشگران خواهد بود. برای این سایت عملکردهایی چون: فضای سبز، ایستگاه های ورزشی، زمین های رسی در مقیاس بالا و مناسب برای فوتبال و والیبال ساحلی، زمین تنیس، تیراندازی با کمان، پیست موتورسواری، کارتینگ و آفرود، استخر شنا و فضای بازی سرپوشیده درنظر گرفته شده است.

هنر در کویر

سایت مورد نظر : مزرعه تشتاب

سایت مزرعه تشتاب با مساحتی بالغ بر ۱۵۰۰۰ متر مربع، پتانسیلی بالقوه در توسعه و جذب توریست است. این مزرعه شامل زیرساختهایی چون: آب انبار، حوض و پایاب، باغ های میوه و نخلستان است. از این سایت که با عنوان “هنر در کویر” نامگذاری شده، جهت آشنایی گردشگران با آثار هنری و صنایع دستی بومی و غیر بومی استفاده خواهد شد و عملکردهایی نظیر نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی، کارگاه ها و کلاس های موقت آموزشی در زمینه هنرهای تجسمی، صنایع دستی، عکاسی و نجوم برای آن درنظر گرفته شده است.

آلبوم عکس مزرعه تشتاب...

آبشار در کویر

سایت مورد نظر : دهکده نمکی

 این دهکده شامل سوییت های نمکی، دریاچه نمک، استخرهای تبخیری، استخرهای شنا و حمام نمکی، آبشار زیبای نمکی، امکانات ورزشی-تفریحی، سایت رصدی آسمان شب از جاذبه های منطقه نمونه گردشگری مجتمع پتاس خوروبیابانک بوده که در قالب تورهای گردشگری معدنی، ژئوتوریسم (Geotourism) و توریسم سلامت پذیرای علاقمندان سفر به کویر مرکزی ایران است.

آلبوم عکس دهکده نمکی...

تفریح در کویر

سایت مورد نظر : بوستان پتاس

سایت بوستان ﭘﺘﺎس با مساحتی معادل ۱۵۰۰۰ متر مربع، فراز تپه ای خاکی و دست ساز به ارتفاع ۱۵ متر از سطح زمین و در دل کویر بنا شده است. نمای بوستان از سمت جاده خور-طبس تداعی کننده بهشتی معلق به روی کویر خشک است و منظره ای جذاب و دیدنی دارد. در طرح جامع گردشگری از این بوستان به منظور تفرجگاهی جهت استراحت و مکانی برای مکث استفاده خواهد شد. پارک و فضای سبز، سایت رصدی آسمان شب، مجموعه آلاچیق ها، رستوران و کافی شاپ از جمله عملکردهای درنظر گرفته شده این سایت است.

آلبوم عکس بوستان پتاس...