بازدید VIP مدیر مجتمع پتاس خوروبیابانک از وضعیت ایمنی محل اسکان رانندگان و سایت صنعتی

به گزارش روابط عمومی روز دوشنبه 15 اسفند 1401 بازدید ویژه از واحدهای مجتمع  توسط مدیر مجتمع ، مدیر بهره برداری و مدیرHSE صورت گرفت .

در این بازدید دکتر شهامی مسیرهای کارخانه باسکول و حوضچه ها را بازدید و دستور نصب تابلو راهنمایی رانندگی  را صادر نمودند . مدیر مجتمع  از محل اسکان رانندگان و کارخانه نیز بازدید و از مدیر HSE  خواستند امور مربوط به بهداشت و محیط زیست محل اسکان رانندگان و و مسایل ایمنی کارگران کارخانه رعایت گردد.

بازدید وزیر صمت از مجتمع پتاس خوروبیابانک

همزمان با دومین روز از ایام دهه فجر، وزیر صمت با حضور در شهرستان خور استان اصفهان، از مجتمع پتاس خور و بیابانک و طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع پتاس، رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، با حضور در مجتمع پتاس خوروبیابانک  از دهکده گردشگری، آبشار نمکی و حوضچه‌های تبخیر خورشیدی  با همراهی حسین شهامی مدیر مجتمع بازدید کرد.
فاطمی امین در این دیدار با بیان اینکه تولید پتاس در این مجتمع از زیر ۲۰ هزار تن در سال به ۵۰ هزار تن رسیده است گفت: در تابستان امسال بعد از ۴ سال رشد بخش معدن مثبت شده است.
وزیر صمت با اشاره به اینکه این مجتمع یک چهارم نیاز کشور را تامین می کند افزود: با طرح های توسعه ای پیش بینی شده در آینده تولید پتاس در کشور به ۲۰۰ هزار تن در سال خواهد رسید.
فاطمی امین تاکید کرد: علاوه بر توسعه استحصال پتاس باید به فراوری شورآبه موجود نیز بپردازیم و در این زمینه اقداماتی برای استحصال منیزیوم صورت گرفته است.
وی با اشاره به ظرفیت گردشگری موجود در این مجتمع گفت: هم اکنون مجتمع پتاس برای منطقه خور و بیابانک اشتغالزایی ۷۰۰ نفره داشته و با طرح های توسعه ای و توجه به گردشگری این ظرفیت افزایش می یابد.
محمدرضا کریمی مدیر طرح و برنامه‌ریزی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، حسین شهامی مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک، فرماندار، امام جمعه، نماینده و جمعی از مردم شهرستان خور در این بازدید وزیر صمت را همراهی کردند.

بازدید وزیر صمت از مجتمع پتاس خوروبیابانک

به گزارش واحد روابط عمومی ، در روز سه شنبه مورخ 1401/10/27  دکتر سید حسین شهامی مدیر مجتمع  از پروژه های گردشگری و  احداث کارخانه تولید کود NPK و گرانول سازی بازدید و در جریان مشکلات پروژه ها و پیشرفت فیزیکی آنها قرار گرفتند.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد؛ افزایش ۲۳ درصدی تولید نسبت به ۹ ماهه ۱۴۰۰

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد: تولید پتاس در این مجتمع طی ۹ ماهه سال جاری به ۳۲ هزار و ۱۸۸ تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده افزایش ۲۳ درصدی است.

به گزارش روابط عمومی ایمپاسکو حسین شهامی مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک در این باره توضیح داد: پروژه تولید ۱۰۰ هزار تن پتاس از پلایای خور و بیابانک و پلایای مهرجان که پس از واگذاری مجتمع به راهبر و سرمایه‌گذار جهت راهبری و توسعه مجتمع از اردیبهشت ۹۸ آغاز شد تا پایان آذر ماه سال جاری ۳۶.۱۱ درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: بر اساس برنامه از پیش تعیین شده قرار است تولید پتاس این مجتمع تا سال ۱۴۰۶ از دو پلایای نام‌برده به ۱۰۰ هزار تن در سال برسد.

شهامی در ادامه عنوان کرد: پروژه احداث کارخانه تولید کود NPK و گرانول سازی در راستای تولید سه محصول جدید علاوه بر محصولات فعلی مجتمع نیز آغاز شده و احداث کارخانه تولید سولفات پتاسیم از ابتدای سال ۱۴۰۲ نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک در پایان خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری در مجتمع پتاس نیز جزء تعهدات سرمایه گذار مجتمع است که مقرر شده سرمایه گذار طرح جامع گردشگری مجتمع پتاس خوروبیابانک را تا سال ۱۴۰۳ تکمیل کند، اگرچه در حال حاضر هم گردشگران زیادی از مجتمع پتاس (دهکده نمکی و آبشار نمکی) بازدید می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع پتاس خوروبیابانک، جلسه ارزیابی بهره وری مجتمع روز  سه شنبه 20 دی ماه 1401 آغاز شد. نهمین دوره جایزه بهره وری ایمیدرو با مشارکت مدیران  و گروه ارزیابی(آقای مهندس علی حاج علی محمدی ،آقای علی شهسواری نسب)  برگزار گردید.

این مدل که با  حمایت مدیر مجتمع آقای دکتر شهامی و همراهی تمامی مدیران و کارکنان مجتمع  با برنامه ریزی کمیته بهره وری، برگزاری دوره های آموزشی، جمع آوری مستندات و انجام ارزیابی داخلی و تهیه اظهارنامه به  این مرحله رسیده بود مورد ارزیابی قرار گرفت.

با حضور مسئولانسازمــان توسعـه و نوســـازی معادن و صنایع معدنی ایران ،شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، فرماندار خوروبیابانک، امام جمعه شهرستان و اعضای شورای تامین، مدیر و جانشین راهبری  مجتمع پتاس (شرکت فسفات کارون)، مدیر جدید مجتمع پتاس معرفی شد. در این مراسم از خدمات مهندس سعید نادری مدیر قبلی تجلیل به عمل آمد و دکتر سید حسین شهامی به عنوان مدیر جدیداین مجتمع معرفی شد.

مجتمع پتاس خوروبیابانک © استفاده از مطالب سایت تنها با درج لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است.